Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
Daisy7 

Wiek: 19
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 5467
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-04-23, 18:48   Regulamin

~ Regulamin ~

1. Profil
1.1 Nick nie może: zawierać więcej niż jedną cyfrę, być bezsensowny (np. dhfka), być wulgarny. Jeśli zarejestrowałeś się nieodpowiednim nickiem, poproś administrację w prywatnej wiadomości (dalej: PW) o zmianę go na inny.
1.2 Avatar nie może przekraczać wymiarów 200x400 (szerokość x wysokość), być sprzeczny z prawem RP ani wulgarny.
1.3 Sygnatura nie może przekraczać 553px szerokości (jeśli wstawiasz w podpisie obrazek przez bbcode, wówczas automatycznie zmniejszy Ci się do szerokości 400px) ani 350px wysokości, a także nie może być sprzeczna z prawem RP, wulgarna ani zawierać odnośników do stron nieodpowiednich.
1.4 W sygnaturze i postach użytkownicy mogą używać kodu HTML, jednak musi być on odpowiednio przerobiony. Należy pamiętać, by używając HTMLu w poście, odznaczyć opcję "Wyłącz HTML w tym poście".
1.5 Link/i do KP musi/muszą być zamieszczony/e pod profilem w rubryce "Karta Postaci" lub/i "Karta Postaci Pokemona" (opcja w profilu) bądź w sygnaturze jako odnośnik/i do odpowiedniego/nich wątku/ów.

2. Ogólnie na forum
2.1 Nieznajomość regulaminu nie zwalnia Cię z obowiązku przestrzegania go.
2.2 Admini i modzi mają prawo wstawić Ci bana/warna lub upomnieć słownie, jeśli łamiesz regulamin.
2.3 Na forum wyrażamy się bez przekleństw (ewentualnie cenzurujemy w przygodach).
2.4 Szanujemy siebie nawzajem.
2.5 Nie obrażamy żadnych kultur, religii, subkultur, a także orientacji seksualnych.
2.6 Zachowujemy się dojrzale i unikamy wszelkich kłótni. Pamiętaj, by zastanowić się trzy razy, zanim coś opublikujesz.
2.7 Nie tolerujemy chamstwa, świństwa, jakichkolwiek ataków bądź nalotów na naszych użytkowników (dalej: user).
2.8 Z ShoutBox'a i chata korzystamy w sposób cywilizowany. Nie służy on bluzganiu, lecz prowadzeniu kulturalnych rozmów towarzyskich między użytkownikami forum.
2.9 Jeśli na forum wybuchnie flejm (kłótnia internetowa), wszyscy zamieszani w niego otrzymują warn o wartości 1 możliwy do odpracowania.
2.10 Nie poganiamy mistrzów gry (dalej: MG), moderatorów (dalej: mod) ani administratorów (dalej: admin) z odpisami, jeśli z nimi nie zalegają.
2.11 Zakaz trollowania i spamowania.
2.12 Zakaz działania na niekorzyść forum (tzn. oszukiwanie nowych graczy itp.).
2.13 Zakazane jest reklamowanie na Crystalu stron nieodpowiednich (pornograficznych, wulgarnych, rasistowskich).
2.14 Wszelkie napady związane z hakowaniem forum/kont/ip. będą zgłaszane do odpowiednich służb.
2.15 Pozwolenie na multi mają tylko nieliczni gracze. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.
2.16 Zakaz czitowania (oszukiwania). Nie ma możliwości, by wszystko, co może się zdarzyć na forum, zostało opisane w regulaminie. Jeżeli nie jesteś pewien, czy to, co chcesz uczynić, jest zgodne z regulaminem Crystala, zapytaj administratorów.
//W wątku "Rada Sprawiedliwości" rozpatrywane są przez Crystalowych sędziów sprawy osób oskarżonych o czitowanie na forum. Zgłoszenia może wysyłać tam każdy.

3. Posty
3.1 Posty piszemy składnie i na temat.
3.2 Posty w przygodzie nie mogą być krótsze niż pięć pełnych linijek.
3.3 Piszemy zgodnie z poprawną polszczyzną, a tłumaczenie się dysleksją nic nie da, bowiem internet dysponuje całą gamą słowników i innych pomocy, które pomogą Ci uniknąć błędów.
3.4 Przed postem/wątkiem zawierającym treści przeznaczone dla osób pełnoletnich należy umieścić informujący o tym komunikat. Takie treści mogą być zamieszczane jedynie w przygodach (za pozwoleniem MG i gracza) oraz twórczości graczy (lub innych miejscach na forum, gdzie publikujesz swoje dzieło, np. konkursy).
3.5 Posty muszą być czytelne i przejrzyste. Zabrania się również zmiany kroju czcionki całego postu (inny krój można ustawić jedynie dla tytułu wątku w poście bądź jego niewielkich fragmentów w celu ich wyróżnienia).
3.6 W postach można używać HTMLu, jednak najpierw trzeba go odpowiednio przerobić (patrz: pkt. 1.4) oraz pamiętać o odznaczeniu opcji "Wyłącz HTML w tym poście".

4. Sprawy dot. gry na forum
4.1 Gracz nie może w jakikolwiek sposób (nie licząc nagród w eventach/legendy) zdobyć Pokemona na poziomie wyższym o więcej niż 10lvl od swojego najsilniejszego stworka.
4.2 Gracz, który nie odpisał w swojej przygodzie od dwóch tygodni i nie była ona zawieszona (patrz: pkt. 4.4), jest uznawany za nieaktywnego. Jego karta postaci (dalej: KP) i przygoda, są uznawane za wymarłe bez możliwości ich przywrócenia (MG proszeni są o przypominanie adminowi, gdy nadarzy się owa okazja).
//Zabrania się kombinowania ze zdobyciem starych Poków/itemów/kasy. Nie możesz ich nikomu dać na przechowanie ani wymyślać innych przekrętów. Po prostu nie możesz ich już odzyskać w żaden sposób.
//User nie może decydować o swoich Pokemonach, ekwipunku, kasie itd., jeśli został już zaklasyfikowany jako nieaktywny.
4.3 Gracz ma miesiąc na znalezienie MG, jeśli dopiero zaczął grę (założył KP) lub stracił dotychczasowego MG z nieswojej winy (np. MG odszedł). Jeżeli w ciągu miesiąca user nie znajdzie żadnego MG, jest traktowany jako nieaktywny, a co za tym idzie jego KP jest uznawana za wymarłą bez możliwości jej przywrócenia.
4.4 Dwa razy w roku możliwe jest zawieszenie przygody graczowi na max. 6 tygodni (łącznie 8 tyg. od daty ostatniego odpisu MG, bo 2 tyg. standardowego czasu na odpis + 6 tyg. zawieszenia). Po upływie 8 tygodni zawieszona przygoda jest uznawana za wymarłą bez możliwości jej przywrócenia. MG musi poinformować w tytule lub podtytule wątku, że wybrana przygoda jest zawieszona.
4.5 Gracz zmieniając informacje o swojej postaci (charakter, historia, rodzina), musi założyć całą KP od nowa. Dozwolone jest, by gracz zmienił wygląd bez wykonywania nowej KP pod warunkiem, że dzieje się to fabularnie w przygodzie.
//User ma możliwość lekkiego poprawienia informacji o swojej postaci, jeśli nie zmienia tym samym żadnych istotnych danych (np. może poprawić KP, żeby całość brzmiała bardziej stylistycznie).

5. Zobowiązania Mistrza Gry
5.1 MG na odpisanie swoim graczom ma 7 dni. Jeżeli przez ten czas nie odpisze, otrzymuje warna. Za drugim razem także warn. Za trzecim -> zdjęcie ze stanowiska.
//Pozwala się MG za zgodą gracza, któremu prowadzi przygodę, na przedłużony czas odpisywania w przygodzie do max. 2 tygodni od ostatniego postu gracz. User ten jednak nie może być przez MG w żaden sposób faworyzowany. MG musi poinformować w podtytule wątku, że ma pozwolenie od gracza na odpisywanie w wybranej przygodzie raz na dwa tygodnie.
5.2 W razie dłuższej nieobecności MG jest zobowiązany do natychmiastowego poinformowania o tym w dziale "Nieobecności". Są dwa rodzaje zgłoszenia nieobecności w zależności od długości urlopu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.
//Jeżeli MG nagle zniknie (bez informacji w "Nieobecnościach", np. awaria internetu) i nie ma stałego zastępcy, dysponuje dwoma tygodniami na powrót bez kary. Jeżeli wróci po ponad 2 tygodniach, zostaje ukarany jak w punkcie 5.1).
5.3 Warn za nieodpisanie na czas znika po 2 miesiącach od nałożenia lub w przypadku odejścia gracza ze stanowiska MG.
5.4 MG, który nie ma ani jednego aktywnego gracza od miesiąca, traci swoje stanowisko. Zasada nie obowiązuje w okresie wakacyjnym (czerwiec-wrzesień).
5.5 MG ma obowiązek prowadzenia swoim graczom pojedynków według systemu forumowego bądź innego wybranego przez siebie, który jest sprawiedliwy.
5.6 MG jest zobowiązany do prowadzenia swoim graczom walk z liderami (pod warunkiem, że spełnią punkt 6.3) zgodnie z informacjami na temat liderów, które znajdują się tutaj. To samo tyczy się E4 i championów, o których wiedzę należy czerpać stąd.
5.7 MG organizując event w swoim dziale, musi przestrzegać opisanych tutaj zasad.
5.8 MG musi przyznawać Pokemonom graczy poziomy zgodnie z rozpiską i bez żadnej faworyzacji.
5.9 MG ma obowiązek zamieszczenia i aktualizowania na bieżąco w tytule lub podtytule wątku z zapisami do siebie informację "ile na ile ma graczy i Poke-graczy" (np. 4/5 graczy, 2/2 Poke-graczy), a także kto jest jego zastępcą, jeśli owego posiada.


6. Pozostałe
6.1 Każdy MG, mod i lider, który zrezygnuje ze swojego stanowiska w czasie miesiąca od otrzymania go, zostaje zmuszony do zapłaty 10000$ kary za olanie forum.
//Istnieją pewne wyjątkowe przypadki, w których dawny MG/mod/lider nie musi płacić, jeżeli powód jego wycofania okażę się naprawdę poważny i zostanie zatwierdzony przez adminów.
6.2 Czas na odpisywanie przez moderatorów:
• w pod-forum "Karty Postaci" wynosi 3 dni
• w działach pod-forum "Miasto" (a wiec: całe działy "Centrum Pokemon", "Centrum Handlowe" i "Loteria" + dział "Tereny" oprócz "Ogródków") wynosi 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni
• w dziale "Ogródki" wynosi 7 dni
• w dziale "Liderzy Crystala" wynosi 7 dni
• w dziale "Trylogia" wynosi 5 dni
• od przestrzegania regulaminu przy rozdawaniu Pokemonów wynosi 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni
• od pilnowania "Areny walk" i "Sesji RPG" - oni nie mają dokładnie wydzielonego czasu, po prostu muszą być czujni i na bieżąco wykonywać swoje obowiązki
6.3 Walki z liderami odbywają się w przygodach graczy. Warunkiem, by trener zmierzył się z wybranym liderem, jest dotarcie do miasta, w którym znajduje się jego sala (gym).
6.4 Pokazy między graczami organizowane są na forum - tutaj, aczkolwiek trenerzy i koordynatorzy mogą mieć w swoich przygodach mniejsze, fabularne pokazy prowadzone przez MG.
6.5 Gracz po zdobyciu odznaki bądź wstążki, musi dodać ją sobie do swoich "Trofeów".
6.6 Pokemony wyewoluowane nie uczą się ataków z preewolucji i odwrotnie - Pokemony wyewoluowane na wysokim poziomie nie poznają automatycznie ataków, jakie na wcześniejszych poziomach poznałaby ewolucja. Wyjątek stanowi sytuacja, w której MG celowo zezwolił na naukę takiego ataku, lub przypomnienie ataku ewolucji dzięki Move Reminderowi.
6.7 Z działów "Rezerwat", "Jezioro" i "Zima" gracz może korzystać raz na tydzień.
6.8 Jaja Pokemonów wykluwają się na poziomie 1 (chyba, że user jest hodowcą, wtedy na 5lvl), natomiast skamieliny na poziomach od 1 do 5 w zależności od szczęścia (losuje MG).
6.9 Dziedziczenie shiny: jeśli jeden z rodziców był shiny, dziecko ma 10% szans na bycie shiny; jeśli obydwoje rodziców było shiny, dziecko ma 20% szans na bycie shiny.
6.10 Dziedziczenie formy alola: jeśli jeden z rodziców miał formę alola, dziecko ma 10% szans na odziedziczenie jej; jeśli obydwoje rodziców miało formę alola, dziecko ma 20% szans na odziedziczenie jej.
6.11 Jeśli chodzi o ataki, bazujemy na wersji USUM (SM) z wyjątkiem HMów. Wszystko na ten temat znajdziecie tutaj.

7. Dodatkowe regulaminy
7.1 Regulamin dotyczący Poke-przygód i przygód gijinek (pół-człowiek, pół-Pokemon) - zobacz.
7.2 Regulamin dotyczący Fakemonów - zobacz.


//Serdeczne podziękowania dla Hik'a za pomoc w ułożeniu regulaminu.
//Regulamin jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie go jest surowo zabronione!
_________________
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2017-12-16, 19:36, w całości zmieniany 13 razy  
 
   Podziel się na:     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna - SITEMAP - anime

Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Proelium

Riverdale

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Wizard's World

Król Lew PBF
Król LewDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.